Archiwum: Sierpień 2017

Na czym polega pozycjonowanie strony?

Na czym polega pozycjonowanie strony? Faktem jest, że nie każdy orientuje się w sprawach komputerowo sieciowych, lub internetowych. Zagadnieniem nie wątpliwie ciekawym, o którym zbyt dużo ludzi nie ma bladego pojęcia jest pozycjonowanie. Istota pozycjonowania jest to, aby wyszukiwarka po wpisaniu do niej jakiegoś hasła wyświetlała naszą stronę, jako pierwszą. Jest to swojego rodzaju oszustwo wyszukiwarki. Branża pozycjonowania zwana jest branżą SEO. Znaczy to tyle, że w Polsce bardzo dużo ludzi zajmuje się pozycjonowaniem. Właściciele firm i stron internetowych płacą za to, aby ich strona, po wpisaniu do wyszukiwarki odpowiedniego hasła pokazała się pierwsza lub druga. Jak się to robi? Jak pozycjonować, to wiedzą najlepiej Polacy. Tu każdy chce mieć jak największa ilość wejść na swoją stronę i jest w stanie za to zapłacić. Czy to uczciwe? Oczywiście, że nie. Pozycjonowanie powinno być zabronione, ale cóż możemy zrobić? Warto, zatem mieć jakaś wiedze, na temat pozycjonowania, bo jeśli jej nie mamy to możemy ciągle padać ofiarami manipulacji. Bo jak inaczej nazwać pozycjonowanie? Oglądamy to i wchodzimy na te strony, na które chcą, a właściwie każą nam wejść właściciele owych stron. Trochę to chore, ale musimy umieć się pogodzić z otaczającą nasz rzeczywistością. Tak drodzy państwo, trzeba wiedzieć że tak naprawdę nasza podróż po sieci zwanej Internetem jest tak bardzo zaaranżowana że czasami chciałoby się pomyśleć że wszystko u nas to pomyłka. No ale niestety nic nie jesteśmy w stanie poradzić na taką stricte marketingową strategię. Ta sytuacja jest bardzo podobna do układu półek w każdym Hipermarkecie, gdzie stoisko z pieczywem jest najdalej od wejścia, abyśmy zmierzając ku niemu zainteresowaliśmy się jeszcze czymś innym. I właśnie tak negatywnie działa na nas pozycjonowanie, chociaż z drugiej strony pomaga nam znaleźć to czego szukamy. Faktem, jest, że im więcej zapłacimy, tym lepsze teksty dostaniemy, ale co z tego? Nic nam to nie gwarantuje, tak na dobrą sprawę. Ale mimo wszystko wady te nie są tak dotkliwe, jeśli wybierzemy odpowiedniego pozycjonera, który każe płacić nam nie za fuszerkę i tym podobne, tylko za to, iż naprawdę będziemy mieć wyższy że tak powiem ranking strony w google.

Domena w pozycjonowaniu SEO

Domena w pozycjonowaniu SEO Wielu ludzi chcących zabłysnąć w sieci swoją własną stroną nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia o tym „jak to działa”. Robią stronę w jakimś programie dla amatorów po czym szukają (po uprzednim dowiedzeniu się „tego i owego” na forum) darmowego hostingu. Nie wiedzą jednak, że trzeba jeszcze zadbać o to, aby nasza strona miała odpowiednią domenę. Czym jest sama domena? Otóż domena to nic innego jak nasz unikatowy adres internetowy. Przyjrzymy się na przykład stronie http://www.google.pl. W jej wypadku http to jest protokół internetowy (ta część nas nie interesuje), www to taki standard, który posiada każdy adres oraz samo google.pl które jest domeną. W tym wypadku „google” jest nazwą – to co znajduje się pomiędzy www., a .pl jest tym co sami możemy wymyślić, wpisać, stworzyć. Jest to nasza unikatowa nazwa. Końcówka .pl natomiast jest czymś co określa naszą domenę. Przykładowo, .eu oznacza stronę europejską, .pl stronę polską, a przykładowo .warszawa.pl stronę, która jest w pewien sposób związana z Warszawą (strona regionalna. Istnieją także domeny specjalne takie jak .edu oznaczające stronę edukacyjną czy .org, stronę projektu niekomercyjnego gdzie wszystko jest darmowe.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.