Archiwum: Styczeń 2018

Hosting dla stron internetowych

Hosting dla stron internetowych Mówi się, że wygoda to podstawa efektywnej pracy. Jest to jednak tylko i wyłącznie częściowa prawda ponieważ również nasze chęci i jakość narzędzi, z których korzystamy odgrywa dosyć ważną rolę. Mimo wszystko gdy operujemy wygodnym oraz funkcjonalnym interfejsem pracujemy znacznie wydajniej bo chce nam się pracować. Dlatego też podczas wybierania hostingu powinniśmy sprawdzić (poprzez demo, które jest przeważnie dostępne) jak wygląda i jakie funkcje posiada – być może nasz przyszły – panel administracyjny. Dlaczego? Głównie dlatego, że jeżeli dbamy o swoją stronę to bardzo często będziemy z niego korzystać dlatego też jego przejrzystość jest bardzo ważna. Wygodne i przede wszystkim odpowiednie rozłożenie funkcji to połowa sukcesu. Ważne są również możliwości takowego panelu. Przydaje się bowiem wiele możliwości konfiguracyjnych przygotowanych w ładnej oprawie graficznej, dzięki którym obejdzie się bez konieczności ingerowania w bezpośredni kod. Nie można również zapomnieć o możliwości obsługi protokołu FTP z poziomu panelu albowiem nie każdy użytkownik chce korzystać z oddzielnych aplikacji w tym celu. Załóżmy, że w końcu uporaliśmy się ze stroną, po wielu dniach podejmowania ciężkich decyzji w końcu wybraliśmy odpowiedni dla nas hosting i wszystko doprowadziliśmy do szczęśliwego końca. Następnego dnia wracamy popołudniu do domu (z pracy, ze szkoły), a nasza strona nie działa. Piszemy, dzwonimy, wypytujemy się naszego usługodawcy co się dzieje – cisza, nikt nie odpowiada. Smutny scenariusz nieprawdaż? Niestety często dzieje się tak, że nasi usługodawcy (którzy w tym przypadku są firmą hostującą) nie dbają o to w jakim stanie technicznym są ich serwery i – brzydko mówiąc – olewają swoich klientów. A w tym wypadku pomoc techniczna jest bardzo ważna. Każdy chciałby bowiem wiedzieć co się dzieje w serwerowni gdy jego strona nie działa, a przecież ma do takich informacji pełne prawo. Musimy przecież wiedzieć czy to my coś zepsuliśmy i wina leży po naszej/naszej strony stronie czy to już problem większych rozmiarów bezpośrednio połączony z firmą hostującą dlatego też warto sprawdzić czy firma, z której usług chcemy skorzystać dba o swoich klientów i nie tylko pomoże w razie wypadku, ale przede wszystkim udzieli odpowiednich informacji o ewentualnej awarii.

Projektowanie logo i grafiki reklamowej

Projektowanie logo i grafiki reklamowej Bez grafiki każda aplikacja internetowa, każdy najmniejszy program wyglądałby jak…coś namalowanego w programie Paint, w którym to wiele zaś nie namalujemy, ponieważ nie ma takowych możliwości, prosty program do malowania różnych ilustracji, z bardzo wytrenowaną intuicyjną myszką.Grafika w gruncie rzeczy jest potrzebna, dla oka, tak by miała przyjemny wygląd, ładny, estetyczny. Nadużywanie grafiki również nie jest dobre więc warto się zastanowić nad zastosowaniem czegoś zanim to rzeczywiście użyjemy. Poprzez grafików i współczesną technologię na naszych monitorach możemy zobaczyć coraz to nowsze obrazy, coraz to nowsze zdjęcia, które pokazują, że świat komputerowy, świat wirtualny jest w stanie stworzyć obraz taki sam jak do prawdziwego świata.ak więc doskonale widać – grafika jest nam tak samo potrzebna jak coś co potrzebujemy do normalnego życia, chociażby woda, bo bez wody stajemy się słabi, z czasem…tak samo jest więc z grafiką, wygląda ładnie, ale kiedy coś zacznie się psuć to spada zainteresowanie. Mamy wiele programów graficznych, które nie jedno krotnie rozwiązują nasze problemy jeśli chodzi o dokładne zilustrowanie jakiegoś projektu, namalowanie czegoś profesjonalnego itp., np. zaprojektowanie strony internetowej dla jakieś większej firmy…jak to zrobimy? Na pewno będziemy potrzebowali kilku programów graficznych, a oto i One, programy, które potrafią zmienić świat:Photoshop – wersja CS2, CS3 i CS4To aplikacje, które mimo swojego wyglądu potrafią stworzyć wiele. Fakt faktem, że te programy do brzydkich nie należą nie zwalnia ich jednak z tego, że potrafią wiele zajmować, nawet mimo nie wielkich rozmiarów, w stosunku do ich możliwości możemy stworzyć projekty 3D, które będą przypominały, np. realną budowę jakiegoś placu zabaw czy budynku, a nawet wielkiego centrum handlowego.GIMP – wersja dla linux i windowsGimp to mimo swojej niewielkości, bo aż ok. 20 mb, potrafi stworzyć projekty bardzo podobne do Photoshop, a jego umiejętne wykorzystywanie pomaga nam w tworzeniu nowych i lepszych rozwiązań jeśli chodzi o jakieś zaawansowane projekty graficzne, mało spotykane.

Przyszłość serwerów

Przyszłość serwerów Nie da się ukryć, że ostatnimi laty coraz mocniej odczuwamy skok technologiczny. Wszystko co związane z technologią bardzo szybko ulega bardzo dużym zmianom. Nowości wchodzą na rynek multimedialny w niewyobrażalnie szybkim tempie, a obecne już na nim produkty tanieją w mgnieniu oka. Wraz z nowymi technologiami tanieją również w znacznym stopniu oferowane usługi ściśle związane z informatyką. Mowa tu między innymi o hostingach internetowych. Już w chwili obecnej za damo możemy mieć to (lub znacznie więcej) za co jeszcze kilka lat temu zapłacilibyśmy ładną, trzycyfrową sumę co miesiąc. Nie jest to oczywiście skutek promocji i innych reklam, a faktu, że nowe technologie pozwalają wprowadzać coraz to lepsze usługi sieciowe z niższymi kosztami eksploatacji. Dzięki temu to za co mniej płacimy przy produkcji będziemy taniej sprzedawać, żeby zyskać jak najwięcej klientów. Taki tok myślenia obiera również wiele firm hostingujących dzięki czemu z miesiąca na miesiąc możemy zaobserwować coraz to większy spadek cen, ograniczeń, a wraz z nimi również pojawianie się całkiem nowych możliwości. Po wielu latach doświadczenia i obcowania ze sprzętem komputerowym doszedłem do jednego, ale bardzo ważnego wniosku – wszystko co związane z komputerami i szeroko pojętą elektroniką wymaga cyklicznej konserwacji i opieki. Nie inaczej jest w przypadku serwera, który jest na tyle wymagającym sprzętem, że jego konserwacja powinna być dokładna szczególnie gdy serwer mamy na przykład u Siebie w domu. W wypadku hostingu czy też serwera dedykowanego o stronę hardware’ową nie musimy się martwić bo wszelkiego rodzaju konserwacje, czyszczenie czy „odkurzanie” sprzętu spada na głowę ludziom odpowiedzialnym za takie rzeczy w całej serwerowni (za coś trzeba im przecież płacić). Mimo tego, nawet jeżeli nasz serwer jest w serwerowni w dalszym ciągu musimy zapewnić mu odpowiednią konserwację serwerową, szczególnie w wypadku systemu z rodziny Linux, który jest znacznie bardziej otwarty i „giętki”. Wiele nowych konfiguracji sprawia, ze pamięć serwera będzie skutecznie zapychana, a wiadomym jest, że działa on nieprzerwanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W tym wypadku musimy dbać czy miejsca na dysku nie zapychają niepotrzebne pliki, pamięci niepotrzebne procesy, a samego sprzętu zbędne konfiguracje, czy – co gorsza – konfiguracje wadliwe. Takie działania sprawią, że nasz serwer będzie znacznie wydajniejszy.

Czy możliwe jest darmowe pozycjonowanie?

Czy możliwe jest darmowe pozycjonowanie? Nie każdy wie, czy w Polsce można pozycjonować za darmo. Każdy, kto ma swoja stronę internetową prędzej, czy później spotka się z dylematem, czy problemem pozycjonowania. W Internecie jest pełno treści odnośnie pozycjonowania. Czyli bardzo dużo ludzi zajmuje się pozycjonowaniem. Niestety, nie liczyłbym, że ktoś nam wypozycjonuje stronę za darmo, ale możemy zrobić to sami, jak najbardziej za darmo. Aby tego dokonać, trzeba znać zasady pozycjonowania. Pozycjonowanie nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, jeśli chcemy, aby pod konkretna frazą, nasza strona widniała w Google, jako pierwsza. To bardzo ciężka sprawa, żeby dobrze wypozycjonować swoją stonkę. Ale jest to niesamowicie opłacalne. Dobre pozycjonowanie, pozwoli nam na podniesienie ruchu na naszej stornie. Chyba wszyscy wiedzą, czym to skutkuje? Reklamodawcy płaca nam za ilość wyświetleń banneru, na naszej stronie. Toteż, jeśli zwiększymy liczbę wejść na naszej stornie, to w konsekwencji zarobimy dużo więcej. Patrząc z tej perspektywy, możemy nawet zapłacić komuś za pozycjonowanie, a te pieniądze i tak nam się zwrócą. To Bardzo proste. Ale jeśli zlecamy komuś pozycjonowanie, to musimy bardzo uważać, aby nie zostać oszukanym. Bowiem, nie wszyscy znają się na pozycjonowaniu. Być może trafimy na kompletnego laika i zamiast wypozycjonować naszą stronę, kompletnie ja usunie z pozycji w przeglądarce. Trzeba mieć to na względzie. Mimo wszystko niestety nie wszyscy nasi pozycjonery są tak samo skuteczni. Z tą branża trzeba wiedzieć, jak się obchodzić, inaczej efekty naszej pracy będą marne. Dlatego jeśli już zamierzamy wybrać jakiegoś pozycjonera, aby umieścił nasza stronę jak najwyżej w wyszukiwarce, warto wcześniej dobrze przejrzeć jego portfolio, aby później nie być zdziwionym tym, że coś poszło nie tak, a nasz serwis dalej stoi w miejscu w wyszukiwarce. I tak to właśnie wygląda w tej sytuacji. Także nowi w branży już nie będą tak świdrować cen w dół, bo w gruncie rzeczy wszystko to jest w ich Interesie, jednak nie jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy posiadają własną stronę Internetową i zamierzają ją pozycjonować. No ale cóż poradzić. Takie jest życie na tym naszym ziemskim padole.

Szczegółowe elementy, które wpływają na pozycjonowanie Google

Szczegółowe elementy, które wpływają na pozycjonowanie Google W wyszukiwarce najważniejsze elementy to: – tytuł strony WWW – powinien być krótki, słowa w nim zawarte mają duże znaczenie, musi tez być interesujący, bo jest najlepiej widoczny, słowa kluczowe powinny być na początku i lepiej za dużo ich nie powtarzać w tytule, – meta name – jest opis trony, musi być ciekawy i zawierać słowa kluczowe, także na początku. Jeśli w krótkim tekście słowo kluczowe pojawi się więcej niż 2-3 razy, to pozycjonowanie Google okaże się bezużytecznie, bo tekst zostanie uznany za SPAM, – nagłówek strony – nagłówki pomagają w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach. Muszą być krótkie i nie mieć zbyt wiele tych samych słów kluczowych, – słowa kluczowe już w głównej części tekstu powinny być wytłuszczone, przynajmniej raz lub wyróżnione w jakiś sposób, na przykład kursywą. Co jest częstym błędem i sprawia, że pozycjonowanie Google może być nieefektywne to mylne pojęcie, że nagromadzenie słów kluczowych lub linków jest wystarczające. Otóż nie, trzeba to wszystko robić z wyczuciem i tekst ma być naturalny i przyciągać internautów.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.