Domena w pozycjonowaniu SEO

Domena w pozycjonowaniu SEO Wielu ludzi chcących zabłysnąć w sieci swoją własną stroną nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia o tym „jak to działa”. Robią stronę w jakimś programie dla amatorów po czym szukają (po uprzednim dowiedzeniu się „tego i owego” na forum) darmowego hostingu. Nie wiedzą jednak, że trzeba jeszcze zadbać o to, aby nasza strona miała odpowiednią domenę. Czym jest sama domena? Otóż domena to nic innego jak nasz unikatowy adres internetowy. Przyjrzymy się na przykład stronie http://www.google.pl. W jej wypadku http to jest protokół internetowy (ta część nas nie interesuje), www to taki standard, który posiada każdy adres oraz samo google.pl które jest domeną. W tym wypadku „google” jest nazwą – to co znajduje się pomiędzy www., a .pl jest tym co sami możemy wymyślić, wpisać, stworzyć. Jest to nasza unikatowa nazwa. Końcówka .pl natomiast jest czymś co określa naszą domenę. Przykładowo, .eu oznacza stronę europejską, .pl stronę polską, a przykładowo .warszawa.pl stronę, która jest w pewien sposób związana z Warszawą (strona regionalna. Istnieją także domeny specjalne takie jak .edu oznaczające stronę edukacyjną czy .org, stronę projektu niekomercyjnego gdzie wszystko jest darmowe.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.