Archiwum tagu: stabilny hosting

Hosting internetowy SEO

Hosting internetowy SEO Wielu internautów w pewnym momencie swojego życia zapragnie mieć swoje pięć minut w sieciowym świecie. Mimo, że z profesjonalizmem nie mają oni nic wspólnego to próbują stworzyć swoją własną stronę internetową. Gdy już się z tym uporają przychodzi czas na wystawienie swojej strony do sieci czyli uruchomienie swojego własnego hostingu internetowego (chociaż „własny hosting” jest tutaj nie do końca odpowiednim stwierdzeniem). W tym celu korzystamy z pomocy wielu firm oferujących hosting internetowy czyli nic innego jak trzymanie naszej strony na swoim serwerze i udostępnianie je tak, aby istniała ona w sieci przez cały czas, tak, aby każdy mógł ją odwiedzić i podziwiać (ewentualnie skrytykować). Hosting bowiem jest to nic innego jak udostępnienie przez daną firmę kawałka swojego serwera tak abyśmy mogli wystawić tam naszą własną stronę internetową. Na samą usługę składa się wiele czynników jak chociażby miesięczne ograniczenia transferu, ilość miejsca na dysku przeznaczona na nasze konto oraz przepustowość łącza internetowego oferowanego przez firmę. Przy tworzeniu swojej strony internetowej, wybór naszego hostingu internetowego jest wbrew pozorom jednym z najważniejszych etapów zaistnienia w sieci. Strona bowiem owszem jest rzeczą ważną, ale na nic się ona nie zda w momencie kiedy użytkownicy nie będą mieli możliwości jej zobaczenia. Konieczny jest bowiem wybór odpowiedniej firmy hostingującej tak, aby w przyszłości nie było problemów z dostępem do strony. Przy wyborze firmy (serwera) musimy patrzeć przede wszystkim na to czy jego stan techniczny jest przynajmniej dobry. Dotyczy to przede wszystkim stanu technicznego i awaryjności takiego serwera. Nie możemy sobie bowiem pozwolić na to, żeby kilka razy dziennie serwer wraz z naszą stroną ulegał kilkugodzinnym awariom. Gdy już dojdziemy do wniosku, że serwer jest na dobrym poziomie technicznym przychodzi czas na kolejne etapy wyboru serwera czyli między innymi na to jakie mamy możliwości. Ile miejsca na dysku jest dla nas przeznaczane, jaka jest miesięczna granica transferu (przychodzącego oraz wychodzącego) oraz jaka jest maksymalna wielkość pliku jaką możemy na serwer przesłać (jest to bardzo często największa bolączka wielu hostingów). Należy też sprawdzić czy serwer obsługuje najnowsze skrypty MySQL i PHP oraz czy posiada wygodny panel administracyjny.

Protokoły i systemy

Protokoły i systemy Protokół sieciowy mimo tego, że jest już nieco bardziej zaawansowaną nauką o sieci również jest dosyć przydatny przy hostowaniu strony. Wiedza o protokołach nie jest może czymś niezbędnym, ale okazuje się być bardzo pomocna chociażby podczas przesyłania plików na nasz serwer. Oczywiście nie musimy znać wszystkich protokołów, warto się jednak skupić na dwóch najważniejszych, którymi niewątpliwie są protokół HTTP i FTP. HTTP jest protokołem czysto webowym. To on jest wykorzystywany przy ładowaniu wszelkiego rodzaju stron internetowych. Korzystamy z niego na co dzień i w rzeczy samej nie potrzebujemy się z nim bliżej zapoznawać. Nieco inaczej sprawa wygląda z protokołem FTP. Skrót pochodzi od słów File Transfer Protocol co znaczy mniej więcej tyle, że jest to protokół odpowiadający za transfer plików. Wykorzystuje się go przede wszystkim do – jak sama nazwa wskazuje – przesyłania plików na nasz serwer. Można to robić z poziomu przeglądarki internetowej, a także za pomocą specjalnych aplikacji, klientów FTP. Jest o wiele skuteczniejszy, bezpieczniejszy i wydajniejszy od protokołu HTTP. Część firm hostujących posiada panele administracyjne zawierające wbudowane w przeglądarkę klienty FTP. S ystem operacyjny to coś z czym spotykamy się na co dzień podczas pracy z naszym komputerem. To on tak naprawdę steruje naszym sprzętem i powoduje, że możemy na nim pracować nie zagłębiając się w tajniki elektroniki. Wybierając hosting musimy się bardzo uważnie sprawdzić z jakiego systemu operacyjnego korzysta wybrana przez nas firma hostująca. Nie mamy jednak w tym temacie aż tak dużego wyboru jakiego byśmy oczekiwali. Większość firm bowiem operuje albo na najnowszych edycjach Windows Server (w chwili obecnej jest to wydanie 2008) albo na jednej z serwerowych reedycji systemu Linux Debian. Wbrew pozorom jest to łatwy wybór albowiem mimo teoretycznych zastosowań serwerowych Windows Server zostaje daleko w tyle w porównaniu z Linuxowym odpowiednikiem. Nie chodzi tu bynajmniej o samo bezpieczeństwo systemu, ale również o jego możliwości konfiguracyjne, a konkretniej o same pliki i ich kopie zapasowe. Wiadomo bowiem, że serwer potrafi czasami „paść” sam z siebie – jakiś błąd, jakiś crash i wszystko siada. W wypadku Windows Servera ponowna reinstalacja jest prawdziwą udręką – musimy przechodzić przez wszystkie konfiguratory bo kopie zapasowe bardzo często nie działają. W przypadku zaś reinstalacji systemu Linux wystarczy, że wgramy zawartość uprzednio skopiowanego katalogu („etc” w którym znajdują się wszystkie pliki konfiguracyjne) do nowo powstałego folderu „etc” a wszystkie konfiguracje będziemy mieli ze starej maszyny.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.