Archiwum tagu: systemy operacyjne

Microsoft

Microsoft Wszyscy znamy firmę Microsoft. Większość użytkowników na co dzień korzysta z ich produktów prowadząc komputerowe życie wraz z systemem operacyjnym Windows, korzystając z Windows Messengera czy nawet słuchając muzyki przez Windows Media Player. Mało ludzi jednak zdaje Sobie sprawę z tego, że gigant z Redmond oferuje także hosting internetowy. Co więcej ich oferta prezentuje się bardzo przyzwoicie. Za stosunkowo niską cenę otrzymujemy spory kawałek serwera, małe ograniczenia dotyczące transferu i wielkości plików oraz wszelkie możliwe standardy i wsparcia. Bardzo dobrą opinią cieszy się również pomoc techniczna i ogólny stan serwerów. Największą bolączką jest jednak fakt, że wszystkie serwery – czego nie trudno się domyśleć – pracują na systemie Windows Server 2008, który mimo wszystko w ostatecznych wynikach ustępuje swojemu Linuxowemu kuzynowi zarówno pod względem wydajności, możliwości jak i przede wszystkim bezpieczeństwa co jest główną przyczyną wybierania właśnie Linuxa jako systemu serwerowego. Bardzo ważną rzeczą, o którą musimy niewątpliwie zadbać to gospodarowanie serwera. W tym celu trzeba się zdecydować na co zostanie przeznaczony. Możemy bowiem założyć zwykłą stronę informacyjną, do której dostęp administracyjny będziemy mieli wyłącznie my, ewentualnie ktoś komu osobiście przekażemy wszystkie potrzebne hasła. Może to być również strona z nakierowaniem na działania użytkowników, która siłą rzecz potrzebuje znacznie lepszych warunków pracy, silniejszego łącza, więcej miejsca dla Siebie etc.. Serwer może być także przeznaczony na zupełnie inne rzeczy jak „przechowalnia” domen, miejsce gdzie wiele osób będzie miało swoje własne, małe strony (czy też blogi), a nawet na prosty serwer jakiejkolwiek gry (vide popularnego wśród młodzieży Counter-Strike). Musimy bowiem zdecydować w jakich celach będzie on wykorzystywany, pomoże to nie tylko dobrać odpowiedni hosting pod kątem naszych wymagań, ale także, a nawet przede wszystkim pozwoli nim zarządzać w jak najefektywniejszy sposób tak, abyśmy po paru dniach nie zorientowali się, że „coś poszło nie tak”.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.