Archiwum tagu: tani serwer dedykowany vps

Przyszłość serwerów

Przyszłość serwerów Nie da się ukryć, że ostatnimi laty coraz mocniej odczuwamy skok technologiczny. Wszystko co związane z technologią bardzo szybko ulega bardzo dużym zmianom. Nowości wchodzą na rynek multimedialny w niewyobrażalnie szybkim tempie, a obecne już na nim produkty tanieją w mgnieniu oka. Wraz z nowymi technologiami tanieją również w znacznym stopniu oferowane usługi ściśle związane z informatyką. Mowa tu między innymi o hostingach internetowych. Już w chwili obecnej za damo możemy mieć to (lub znacznie więcej) za co jeszcze kilka lat temu zapłacilibyśmy ładną, trzycyfrową sumę co miesiąc. Nie jest to oczywiście skutek promocji i innych reklam, a faktu, że nowe technologie pozwalają wprowadzać coraz to lepsze usługi sieciowe z niższymi kosztami eksploatacji. Dzięki temu to za co mniej płacimy przy produkcji będziemy taniej sprzedawać, żeby zyskać jak najwięcej klientów. Taki tok myślenia obiera również wiele firm hostingujących dzięki czemu z miesiąca na miesiąc możemy zaobserwować coraz to większy spadek cen, ograniczeń, a wraz z nimi również pojawianie się całkiem nowych możliwości. Po wielu latach doświadczenia i obcowania ze sprzętem komputerowym doszedłem do jednego, ale bardzo ważnego wniosku – wszystko co związane z komputerami i szeroko pojętą elektroniką wymaga cyklicznej konserwacji i opieki. Nie inaczej jest w przypadku serwera, który jest na tyle wymagającym sprzętem, że jego konserwacja powinna być dokładna szczególnie gdy serwer mamy na przykład u Siebie w domu. W wypadku hostingu czy też serwera dedykowanego o stronę hardware’ową nie musimy się martwić bo wszelkiego rodzaju konserwacje, czyszczenie czy „odkurzanie” sprzętu spada na głowę ludziom odpowiedzialnym za takie rzeczy w całej serwerowni (za coś trzeba im przecież płacić). Mimo tego, nawet jeżeli nasz serwer jest w serwerowni w dalszym ciągu musimy zapewnić mu odpowiednią konserwację serwerową, szczególnie w wypadku systemu z rodziny Linux, który jest znacznie bardziej otwarty i „giętki”. Wiele nowych konfiguracji sprawia, ze pamięć serwera będzie skutecznie zapychana, a wiadomym jest, że działa on nieprzerwanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W tym wypadku musimy dbać czy miejsca na dysku nie zapychają niepotrzebne pliki, pamięci niepotrzebne procesy, a samego sprzętu zbędne konfiguracje, czy – co gorsza – konfiguracje wadliwe. Takie działania sprawią, że nasz serwer będzie znacznie wydajniejszy.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.