Archiwum tagu: wordpress hosting

Technologie internetowe

Technologie internetowe Wydawać by się mogło, że pisząc strony w PHP omija nas problem HTML 5 i CSS co jest jednak błędnym założeniem. Należy bowiem pamiętać, że szkielet strony oraz jej wygląd to rzeczy bardzo zależne właśnie od HTML/xHTML i CSS. I tutaj pojawia się podstawowy problem – musimy uważać jak piszemy naszą stronę ponieważ można ją napisać w taki sposób, że nie tylko będzie źle wyświetlana przez użytkowników korzystających z innego komputera (chociażby system operacyjny odgrywa tu bardzo ważną rolę), ale także może się zdarzyć tak, że po wystawieniu naszej strony na serwer okaże się iż nie jest ona wspierana przez nas serwer. Zarówno serwer jak i każda przeglądarka internetowa wspiera najnowsze rozwiązania w danych językach programowania sieciowego. Na chwilę obecną jest to CSS w wersji 2.2 oraz HTML 5 generacji (edycji). Tutaj pojawia się główne zadanie administratora – pilnowanie aby nasza strona była „na czasie”. Oczywiście nie musimy co chwilę siedzieć wgapieni w monitor albowiem po pojawieniu się nowych standardów, stare są jeszcze przez jakiś czas wspierane, aczkolwiek trzeba dbać o to, żeby przynajmniej raz na jakiś czas sprawdzić czy nie pojawiły się nowe edycje tak aby w przyszłości nie mieć problemów z wyświetlaniem i ogólnym działaniem naszej witryny internetowej. Bardzo dużo stron posiada możliwość rejestracji użytkowników. Coraz więcej pojawia się portali, w których swój udział mają również użytkownicy. Sam proces rejestracji i nadanie użytkownikowi możliwości do wrzucania swoich zdjęć, filmów, prowadzenia swojego konta jest bardzo prosta, każdy „wiedzący o co chodzi” administrator wie, że do tego potrzeba jedynie kilka linijek w AJAXie. Całkiem inną, nieco bardziej skomplikowaną rzeczą jest utrzymanie tego wszystkiego w dłoni. Trzeba bowiem dbać o to aby użytkownicy byli cały czas zapamiętywani na stronie, podobnie żeby ich działania były zapamiętywane. W tym celu korzystamy z bazy danych MySQL (coś zbliżonego do standardowych baz danych na przykład programu Microsoft Accesss), która przechowywać będzie wszystkie informacje na temat użytkowników i ich działań. Jest ona bardzo ważna, wręcz niezbędna do poprawnego działania takiej strony dlatego też trzeba się upewnić, że wybierany przez nas hosting oferuje pełne wsparcie dla baz MySQL z zastosowaniem wszystkich najnowszych standardów. Unikniemy dzięki temu najważniejszych problemów dotyczących naszej bazy użytkowników w przyszłości.

Hostingi płatne i darmowe

Hostingi płatne i darmowe Chcąc podzielić hostingi na odpowiednie rodzaje musimy je przede wszystkim przeciąć na dwie części i ustawić obok siebie. Jedna połówka to będą hostingi, za które przyjdzie nam płacić określoną kwotę, a ta druga to będą hostingi darmowe, które mimo wielu ograniczeń w zupełności wystarczają na start i przekonanie się czy chcemy dalej brnąć w brutalny świat sieci. Mimo tego warto by przejrzeć przynajmniej kilka darmowych ofert i je porównać bo nawet wśród nich znajdują się perełki oferujące znacznie więcej od konkurencji. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy podstawowe czynniki takie jak ilość miejsca na serwerze, która będzie przypisana do naszego konta, ilość transferu jaki możemy wykorzystać miesięcznie (chociaż ograniczenia te zostały ostatnio zniesione) oraz maksymalna wielkość pliku jaki możemy na serwer przesłać. Dzięki odpowiedniemu doborowi takich ograniczeń w zależności od naszych potrzeb będziemy mogli uruchomić naszą pierwszą stronę. Można jeszcze zwrócić uwagę na dostępne, darmowe domeny tak abyśmy nie uruchomili swojej strony stricte dziecięcej domenie. Wszystko to sprawia, że do osiągnięcia pierwszych sukcesów nie jest konieczne wydawanie setek złotych na „kota w worku”. Większość internautów zaczynających swoją karierę administratora wpierw od darmowego hostingu internetowego. Nadchodzi jednak moment, w którym przestaje to wystarczać i zmieniamy usługodawcę czyli nasz dotychczasowy hosting. Przechodzimy na „wyższy poziom” i zaczynamy szukać czegoś z przedziału serwerów płatnych. Tutaj przychodzi czas na poważne zastanowienie się nad tym gdzie chcemy usytuować naszą stronę. Przede wszystkim trzeba określić ile chcemy na serwer wydać. Następnie sprawdzamy podstawowe parametry serwera jak i samej usługi upewniając się, że wszystko będzie nam pasowało. Gdy podstawowe wymagania zostają spełnione przychodzi czas na to, aby zacząć oceniać serwer pod kątem bardziej specjalistycznym. Gdy płacimy możemy wymagać dlatego też trzeba się zdecydować na konkretne konfiguracje. Przede wszystkim system operacyjny – powinien być to system z rodziny Linux, najlepiej jeżeli będzie to serwerowa wersja Debiana, który jest najpopularniejszym i jednym z najstabilniejszych systemów z rodziny Linux. Dobrze by było również sprawdzić ilość możliwych do podpięcia subdomen oraz ewentualną ofertę dotyczącą kont pocztowych przypisanych do naszego konta i domeny. Nie można też zapominać o pomocy technicznej, powinna być na wysokim poziomie tak, aby w razie wypadku nie mieć problemu z pomocą lub z otrzymaniem odpowiednich informacji.

  • Kategorie

  • Portal

    W obecnym świecie, kiedy cyfryzacja bardzo szybko się rozwija sama obecność firmy w wirtualnym świecie nie wystarczy. Dziś takie przedsiębiorstwo nie wystarczy tylko umieścić w sieci internetowej, lecz jeśli już dla przedsiębiorstwa zostanie utworzona strona internetowa, taką stroną należy wypromować. Na rynku internetowym dostępnych jest mnóstwo narzędzi, za pomocą których można bardzo skutecznie wypromować stronę internetową. Jednym z takich narzędzi są wyszukiwarki internetowe, z których obecnie korzysta coraz większa część społeczeństwa na całym świecie. Na czym polega taka promocja i co tak na prawd ę sprawia, że jest skuteczna bardziej, lub mniej, na to pytanie odpowiedzi szuka sporo osób, które jeszcze na promocję w sieci internetowej jeszcze się nie zdecydowały, jak i osoby, które już promują własne strony internetowe i pragną aby marketing internetowy był jeszcze bardziej skuteczny i pomógł w pozyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Tym narzędziem, o którym mowa jest pozycjonowanie.

  • Archiwum

  • O pozycjonowaniu stron internetowych w najpopularniejszych serwisach wirtualnych można dziś wiele powiedzieć, tą jedną z najbardziej skutecznych promocji interesuje się coraz większa część przedsiębiorców. Coraz częściej ludzie interesują się promocją swojego przedsiębiorstwa, jednak obiektem ich zainteresowania jest nie tylko tradycyjna forma reklamy, lecz również reklama w świecie wirtualnym, czyli reklama własnej działalności gospodarczej w wyszukiwarkach internetowych. Zanim jednak rozpocznie się promocję w świecie internetowym potrzebna jest strona internetowa wykonana indywidualnie dla tej firmy. Jeżeli już serwis internetowy zostanie stworzony, wówczas warto jak najszybciej rozpocząć jego promocję w świecie wirtualnym, a na taką promocję, aby była skuteczna najlepszym przepisem jest pozycjonowanie promowanej strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach, najlepiej by było, aby to pozycjonowanie było skuteczne, na szczęście są narzędzie do skutecznej promocji stron internetowych.